Anketa o nejkrásnějšího koně zdárně pokračuje

Také v sedmém ročníku ankety Nejkrásnější kůň České republiky (2016) nadále půjde především o propagaci a tím i podporu chovu koní v této zemi. Podklady o koních každé divize i finalistech budou zveřejňovány na specializovaných serverech vždy sedm dní. Zájem o anketu stále roste. Děkujeme proto mediálním partnerům Distanc.cz, Equichannel.cz, Farmář, Jezdci.cz, Náš chov a Zemědělec za nezbytnou podporu!

V jednotlivých divizích jsou přihlášena tato plemena koní.
Pony a miniaturní koně:  shetland pony,  český sportovní pony,  welsh pony, welsh cob a welsh part – bred,  minihorse (miniaturní kůň)

Malá plemena: hafling, huculský kůň, fjordský kůň, islandský kůň

Chladnokrevná plemena: českomoravský belgický kůň, norický kůň, slezský norický kůň, irský cob

Historická plemena: pura raza espaňola (andaluský kůň), starokladrubský kůň, lipický kůň,  fríský kůň

Plnokrevná a čistokrevná plemena: arabský plnokrevník, anglický plnokrevník, Shagya  arab, achaltekinský kůň, klusák

Teplokrevná a sportovní domácí plemena: český teplokrevník, moravský teplokrevník, slovenský teplokrevník v ČR, kůň Kinského, český trakén

Westernová plemena: appaloosa, quarter horse, paint horse

Teplokrevná a sportovní zahraniční plemena: hannoverský kůň, holštýnský kůň, KWPN

Hlasování finále proběhne 5.–15. 9 a výsledky budou vyhlášeny 23. – 25. 9. v Lysé nad Labem na výstavě Kůň 2016 (Mezinárodní výstava koní a všeho co k nim patří)

Podrobněji na na http://www.nejkuncr.cz

 

Dosud jsou známy výsledky prvních dvou divizí:

Maxi souboj mini koní vyhrála klisna Shetland pony

První divize Pony a miniaturní koně zahajující letošní ročník internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky je úspěšně za námi. Zvítězila klisna shetlandského pony Yarpha Bunting. K vítězství v divizi a postupu do finále jí pomohlo celkem 149 hlasů veřejnosti. V těsném závěsu se 142 hlasy pak zůstal hřebec minihorse Sonoita Believes in Invader, jenž celý týden divizi vedl. Pro pomyslný bronz si pak docválal WELSH PONY Pretoria Caramel. Stačilo mu k tomu 109 hlasů.

Druhým finalistou suverénně hafling 2038 Amaranth

Stejně jako v loňském roce i letos v divizi B Malá plemena zvítězil zástupce plemene hafling. Blonďák 2038 Amaranth porazil s přehledem i svého „protivníka z loňska“ – fjordského koně, letos zastoupeného Jabellem. Ten získal 145 hlasů, zatímco hafling Amaranth získal 403 hlasů. Velkým překvapením je letošní nováček v anketě, mérenský kůň Ramountcho d´Olmes. Ten obdržel 244 hlasů, které ho vynesly na krásnou druhou příčku v divizi! Jistě milé překvapení pro tak málo četné plemeno chované u nás. Pomyslná bramborová medaile zbyla na huculského koně Haidara.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *