Kdo z koní byl letos nejkrásnější?

Již sedmý ročník internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky vyvrcholil na výstavišti v Lysé nad Labem. V sobotu 24. září se v odpoledním programu představí trojice koní, kteří se probojovali do finále a obsadili první tři příčky. Předveden a oceněn bude také čtvrtý kůň, vítěz speciální ceny Poháru odborníků. Do poslední chvíle byli diváci, kteří zaplnili tribuny v hale C, napjati. Bude to paint horse, starokladrubský vraník, českomoravský belgik nebo hafling?

Anketa má za cíl  propagovat chov koní a jejich využití  a probíhá pod hlavičkou Asociace svazů chovatelů koní ČR (ASCHK) a vydavatelství Profi Press s. r. o. a organizuje ji  Lucie Hladová. I v letošním roce anketa získala záštitu od Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZČR), která byla také partnerem Ceny odborníků. Mediálními partnery ankety byly online média Equichannel.cz, Distanc.cz, Jezdci.cz a zemědělské tištěné tituly Náš chov, Zemědělec a Farmář vydavatelství Profi Press s. r. o. Celý letošní ročník byl věnován jejímu zakladateli zesnulému Ing. Jiřímu Křepelkovi. Nejkrásnější koně a nového nositele titulu Nejkrásnější kůň ČR vyhlašovali a ceny předávali Lucie Hladová, předseda ASZ ČR Ing. Josef Stehlík, viceprezident ASCHK Ing. Karel Kratochvíle a manažer výstavy Matěj Kosmák za výstaviště v Lysé nad Labem. Do kolbiště je přivezlo nádherné čtyřspřeží starokladrubských koní.

A jak to dopadlo?

Internetovou anketu letos ovládl již třetí paint horse. Po vítězi z roku 2012 a 2013  opět v anketě zvítězil strakatý plemeník paint horse Jackie Bueno Cherokee. Je to atraktivní čtyřletý homozygotní hřebec z westernového Ranche 3R na severu Čech. Jeho majitelkou a chovatelkou je Hana Gleissnerová. Ta byla z vítězství Jackieho velmi dojatá. S 592 hlasy, tedy o 19 hlasů porazil velkého favorita z Národního hřebčína Kladruby nad Labem Solo Siria XXIX. Ten v počtu hlasů kraloval v divizích, když získal nejvyšší počet hlasů ze všech účastníků letošní ankety. Ve finále tedy nakonec získal stříbrný pohár. Třetí místo v souboj finalistů obsadil s 524 hlasy hafling 2038 Amaranth. Pomyslná bramborová medaile zbyla na českomoravského belgika 1699 Agy. Ten se ale stal nejkrásnějším koněm pro odborníky v chovu koní a získal tak pohár odborníků i deku. Českomoravský belgik, bělouš 1699 Agy, sedmiletý hřebec  je v majetku Zemského hřebčince Tlumačov. Deset odborníků mohlo rozdělit po deseti bodech tomu podle nich nejkrásnějšímu koni. Více než polovinu udělených bodů získal právě 1699 Agy, syn vítěze internetové ankety z roku 2010 Agara. S 55 body se stal jasným vítězem Poháru odborníků Asociace soukromého zemědělství ČR. Porazil stříbrného starokladrubského vraníka Solo Siria XXIX a na třetí pozici se umístil Hafling 2038 Amaranth.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *