Lysá nad Labem 2015 – odpolední ukázky

V odpolední části programu výstavy o koních se mohli diváci seznámit s různými možnostmi využití jednotlivých plemen koní pod sedlem i v zápřeži. Koně, kteří byli představeni v dopolední chovatelské přehlídce, se předvedli i po obědě.

Program zahájilo chladnokrevné čtyřspřeží Zemského hřebčince Tlumačov, které vedl Josef Iš. Následovala ukázka skokové čtverylky teplokrevných koní ze Zemského hřebčince Písek. Fríští koně se předvedli jak pod sedlem, při drezúře, tak na dvou opratích i v dvojspřeží. Dalším bodem programu byla prezentace welšských plemen pod sedlem s dětmi následovaná varietní drezúrou lipického hřebce Daria Petra Doubka. Velkou pozornost si získal Miloslav Simandl.

Ve své ukázce se prezentovali také mimochodníci kentucky saddle horse a islansdský kůň.

Marián Roden předvedl práci na ruce se svým koněm hispano-lusitano Timido a Marián.

Do předvadiště vjela čtyři chladnokrevná dvojspřeží, dvě s českomoravskými belgickými koňmi a dvě s českomoravským belgickým koněm a slezským norikem, které můžete vidět na videozáznamu. Huculští koně předvedli klasickou čtverylku a koně minihorse ukázali, že je lze využít v zápřeži, pod sedlem nebo jen s vodičem. Šestispřeží shetlandských pony přivedl do ringu Josef Kočovský.

Odpolední představení uzavřela jízda čtyřspřeží kladrubských koní Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, jež vedl Roman Vyskočil.*

Podrobněji v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *