Na Janáčka se Sanokem nikdo nestačil

Poslední srpnovou neděli se v Conseq Parku Velká Chuchle uskutečnilo první dostihové odpoledne druhé poloviny letošní metropolitní sezóny. Jeho vrcholem byl poslední z pětice klasických dostihů, supervytrvalecký 70. Pegas St. Leger kategorie listed, na 2800 metrů s dotací 550 tis. Kč. Na startu se představilo pět hřebců, dvě klisny a dva valaši.

Jasný favorit Touch of Genius (ž. Šafář, tr. Josef Váňa, Statek Blata Český Ráj, 1,6:1) ve finiši stačil až na třetí místo. Kvalitní výkon podala vítězka červencového Oaks Amga River (ž. Murzabajev, tr. Šavujev, Valentin Bukhtoyarov, 3,5:1), která se snažila vzdorovat pozdějšímu vítězi nejdéle ze soupeřů a obsadila druhou příčku. Nikdo však nestačil na hnědáka Sanoka (5,5:1) s žokejem Václavem Janáčkem v sedle. Někdejší pětinásobný český a současný trojnásobný španělský šampión nasadil ihned po startu ostré tempo, na protilehlé rovině při nástupu Prince Bajaji kontroloval situaci, před finišem nechal svého koně oddychnout a v koncovce měl reprezentant stáje Nýznerov, svěřenec Grega Wroblewskiho dostatek sil, aby v čase 3:04,00 vyhrál jistě o délku a čtvrt.
Čtvrtý skončil nejlepší z kvarteta českých odchovanců Lorpen (ž. Mach, tr. Myšková, Stáj Jeso, 25:1), za nímž těsně pětici uzavřel Amadeon (ž. Rája, tr. Vocásková, Stanislav Chudáček, 14:1), zbylá dvě dotovaná místa pak s odstupem obsadili Gibb’s Beach a Princ Bajaja.

Více si přečtete v titulech vydavatelství Profi Press

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *