Nejlepší krávy vybíral chovatel

V rámci veletrhu Země živitelka se prezentovalo také plemeno české strakaté. Soutěžní přehlídku hodnotil hlavní zootechnik známého chovu ZD Krásná Hora nad Vltavou Luboš Novák.

Mezi prvotelkami se Lubošovi Novákovi nejvíce zalíbila dcera býka UF-094 Bonsai (otec matky RAD-077 Rentar) s číslem 524012/931, kterou přivezli z podniku ZVS Nemyšl, s. r. o. Tato plemenice se narodila 20. března 2013 a otelila 1. dubna tohoto roku. „Představuje perfektní kombinovaný užitkový typ, má prostorné středotrupí a velmi dobré osvalení. Zároveň vyniká i vemenem, zejména jeho závěsným vazem a struky.
V kategorii starších krav zabodovala společnost Agra Březnice, a. s., s harmonickou plemenicí č. 449825/931 z kombinace UF-121 Dewalt x MOR-059. za svoji první laktaci nadojila 7909 kg mléka s 4,06 % tuku a 3,33 % bílkovin. Podle Luboše Nováka vyniká užitkovým typem, suchými končetinami a také vemenem, především jeho závěsným vazem.
Finálový rozstřel pak nenechal nikoho na pochybách, i letos si pohár za šampiónku českobudějovické výstavy odvezli do podniku AGRA Březnice za nejlepší starší krávu po Dewaltovi. Ale ani vítězná prvotelka nepřišla zkrátka, v Nemyšli se radují z ocenění za nejlepší vemeno.*

Více si přečtete v Zemědělci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *