Nejlepší redky na druhé laktaci

Letošní nejpočetnější přehlídka holštýnských krav obou barevných variant se minulý týden opět po dvou letech uskutečnila v Mrákově pod záštitou místního ZOD a firem Insemina, s. r. o., Natural, s. r. o., a KI Samen. Organizátoři opět připravili nádherné prostředí v obřích stanech a navíc se vydařilo i počasí. Ke kvalitě akce přispěl i renomovaný evropský rozhodčí Quido Simon z Německa. Mezi červeně zbarvenými plemenicemi na druhé laktaci se mu nejvíce zalíbila dcera Abela z podniku Agro Staňkov, a. s.

Ocenění pro nejlepší redku na druhé laktaci si do Staňkova odvezli za plemenici číslo 361486/932 z kombinace Abel RED-546 x Lustrum RED-488. Tato kráva se narodila 5. 11. 2012 a podruhé otelila 13. února tohoto roku. Za 305 dní první laktace nadojila 9008 kg mléka. „Je středního tělesného rámce, ale velmi kapacitní. Zároveň je typová s perfektním vemenem,“ pochválil ji sudí.

Pomyslné stříbro vybojovala reprezentantka domácího týmu z farmy Starý Klíčov s číslem 394495/932. Dcera býka Kiska RED-548 (otec matky Loustar RED-547) zabodovala především svými šířkovými rozměry. „Je široká doslova od mulce až po záď,“ prohlásil o ní Simon. Kromě toho má podle něj také velmi dobře utvářené vemeno a lehce se pohybuje.

Třetí příčku vybojovala kráva ze stejné stáje s číslem 352385/932 (Pleasure RED-554 x Jotan RED-550). Plemenice vyššího tělesného rámce bonitéra zaujala především žilnatým vemenem.

 

 

 

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *