Novinka firmy Wasserbauer

Již více než 30 let funguje firma Wasserbauer z Waldneukirchenu v Horním Rakousku. Společnost se vždy zabývala systémy napájení, krmení a přihrnování krmiva a nyní rozšířila svůj sortiment o systém Wicky – automatizovaný krycí systém pro siláže ve žlabech.

Plachta zakrývající siláž se díky Wicki odvíjí rychle a zakrývá siláž jednoduše pouhým stisknutím tlačítka. Tím se šetří práce spojená s ručním odkrýváním a zakrýváním siláže vždy po odběru hmoty. Řidič traktoru, manipulátoru nebo krmného vozu má u sebe dálkové ovládání a tím Wicki jednoduše obsluhuje.
Wicky se umístí nahoru na plachtu, kterou pak balí, či rozbaluje po celé šířce. Přístroj se ovládá rádiově dopředu a dozadu. S Wicky může zemědělec srolovat plachtu, když odebírá siláž na krmen,í a poté opět zakrýt. Siláž zůstane stabilní a chráněná proti slunci, dešti. Trvalá kvalita krmiva zajistí i dobrou užitkovost krav.
Systém nevyžaduje složitou montáž ani kolejnice. Napájen je pomocí baterií, které se nabíjejí v dobíjecí stanici. Takže nejsou potřeba žádné kabely. Patentovaná modulární konstrukce umožňuje využít Wicky pro běžné šířky žlabů až do 9 m. Jednotlivé moduly mají 0,4 m a mohou se odebrat nebo přidat podle šířky žlabu. Wicky je poháněn dvěma vnějšími pohonnými jednotkami. Promyšlená konstrukce umožňuje plynulý provoz a není nutná údržba.

Wicky byl novinářům virtuálně představen v Göttingenu, uvidíte ho poprvé na veletrhu EuroTier v hale 12, stánek č. 12 F58 a je přihlášen do soutěže o inovativní výrobek letošního EuroTieru.*

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *