Označování krmiv je aktuální otázkou

Označování krmiv – pro krmiváře velká otázka dneška. Semináře s názvem „Informační akce k označování krmiv“ uspořádalo Českomoravské sdružení organizací zemědělského zásobování a nákupu v pěti městech ČR. Na programu byl výklad Nařízení o označování a uvádění krmiv na trh č. 767/2009 a „tvrzení o specifických vlastnostech krmiv“, dále kodex správné praxe při označování krmiv, katalog a rejstřík krmných surovin.

Hlavním hostem cyklu seminářů je Arnaud Boxin – zástupce generálního sekretáře FEFAC, člověk, který stojí u zrodu většiny krmivářských právních předpisů FEFAC a Evropské unie.
Semináře jsou zorganizovány s podporou z fondy EU, konkrétně Evropským zemědělským fondem pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.
Cílem projektu bylo zaměřit se na posílení komunikace a vysvětlit přístup ke kontrole mezi dozorovými orgány a provozovateli krmivářských podniků a dalšími zájmovými skupinami. Projekt by měl přispět k posílení bezpečnosti potravin prostřednictvím společného jednotného přístupu dozorových orgánů a výrobců krmiv. Účastníci obdrželi výukové materiály a certifikáty o absolvování akce.

 

 

 

Přehled seminářů pořádaných ČMSOZZN:
15. 10. 2012 Milín
16. 10. 2012 Strakonice
17. 10. 2012 Pelhřimov
18. 10. 2012 Hradec Králové
19. 10. 2012 Hustopeče

Kontakt:
Českomoravské sdružení organizací
zemědělského zásobování
tel.: +420 242 444 511

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *