Šlechtění silážní kuřice

Na konferenci v Pohořelicích letos v srpnu přednášel o hodnocení a šlechtění silážních kukuřičných hybridů zástupce evropské části společnosti Limagrain.

Zahraniční host konference Benoit Delord (Limagrain Europe) si připravil prezentaci na téma Současné možnosti šlechtění silážních hybridů. Seznámil posluchače s konceptem LGAN Animal Nutrition, což je značka kvalitních a špičkových silážních hybridů. Přednášející popsal specifický postup výzkumu a šlechtění silážních hybridů. Nutriční hodnota hybridů kukuřice prochází analýzami (energie, stravitelnost, obsah dusíkatých látek, degradace škrobu v bachoru atd.) Pro šlechtění hybridů kukuřice se využívají nejmodernější metody jako je infračervená spektrometrie, šlechtění za pomoci markérů a využití identifikace genů. Analyzátory NIRS jsou umístěn na řezačkách při sklizni kukuřice, pomocí satelitů se zjišťuje kvalita půdy a drony se využívají pro hodnocení růstu plodiny na poli.

V souvislosti s pěstováním silážních hybridů zajišťuje sopečnost Limagrain zemědělcům speciální servis. Další novinkou je vznik systému hodnocení hybridů podle užitkovosti dojnic LGAN Milk + Vyjadřuje efektivitu krmiv, množství mléka, které dojnice vyprodukuje z jednoho kg přijaté sušiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *