Tina z Jakubovic – národní vítězkou krav

Národní šampionát plemene aberden angus na brněnském výstavišti oznámil hned první den vítězku mezi staršími kravami. Titul národní vítězka 2017 získala pro Vetlabfarm, s. r. o. Jakubovice sedmiletá kráva Tina z Jakubovic, která při pátém otelení a přivedla na svět a do ringu dvojčata – býčka a jalovičku.

V kategorii krav na třetím a vyšším otelení se představilo deset výjimečných anguských plemenic s telaty, mezi kterými nechyběla ani šampiónka Jihočeské beef show Tina z Jakubovic. Ale tu rozhodčí samozřejmě neznal.

Vynikající parametry, ale jen horší utváření vemene rozhodlo, že P. J. Budler na třetí místo umístil krávu jménem Unra red chovatele Gerharda Ottenschlägera z Benešova nad Černou, která je ve vlastnictví Štěpána Šebelky z Rančic.

„Na druhé pozici je opravdu velice harmonická a funkční kráva. Líbí se mi její hloubka a celková dynamika, vynikající hřbetní linie, perfekční končetiny i vemeno. Není na prvním místě jen pro svou menší kapacitu hrudníku,“ zdůvodnil rozhodčí své rozhodnutí při vyhlášení druhé starší nejlepší plemenice aberdeen angus – Voni Pavas 11 z chovu Šumavský Angus, spol. s r. o., Soběsuky.

Titul národní vítězka 2017 získala pro Vetlabfarm, s. r. o. Jakubovice sedmiletá kráva Tina z Jakubovic, která při pátém otelení a přivedla na svět a do ringu dvojčata – býčka a jalovičku.  „Je to velká a kapacitní kráva, je krásně harmonická, má vynikající osvalení. Co oceňuji, je pěkný pohyb. Má dobrou hloubku hrudníku a šíři hrudního koše,“ dodal sudí Budler a potvrdil tak stejnou volbu rozhodčího na Jihočeské beef show v roce 2016.

(více v Našem chovu 7/2017)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *