Ukázky možného využití

Odpolední program výstavy v Lysé nad Labem se konal v kryté hale na centrálním předvadišti. V jeho úvodu přivezlo čtyřspřeží vraných hřebců z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem hosta Pavla Trávníčka k rozhovoru s Ivetou Levingerovou.

Později začal vlastní program přehlídky. Zahájilo ho spřežení moravských teplokrevníků vedené Janem Turnovcem a po něm se na scéně objevili fríští koně s manželi Novotnými. Leoš Novotný vedl Ciarra van de Demro Stables na dvou opratích a Monika Novotná byla v sedle  Tsjerry fan Henswoude a předváděli, co všechno jejich koně dovedou.

Jan Vávra předvedl akademickou drezuru fríského hřebce Jeroen van stal Jaegerhof. Zástupci Zemského hřebčince v Písku předvedli se svými koňmi skokovou čtverylku.  Asociace chovatelů miniaturních koní si připravila velký rej minihorse. Koně skákali přes překážky, vodili je na opratích a dva z nich byli zapraženi do vozíků, aby se předvedli i v zápřeži.

Tradičně velmi zajímavá byla ukázka práce jízdní policie. Patřilo sem předvedení s výcviku policejních koní a dokonce i zásahu proti „zlým“ demonstrantům. Dalším bodem programu bylo předvedení šestispřeží shetlandských pony Josefa Kočovského. Zástupkyně české barokní společnosti Johana Spáčilová vysvětlila a předvedla umění svých koní práci ve filmu. Tréninkovou hodinu pushballu formou zápasu dvou družstev předvedli fjordští koně. Josef Iš přivedl čtyřspřeží českomoravských belgických koní ZH Tlumačov zapřažených v historické košatince. O závěr odpoledního představení se postarala dvě dvojspřeží starokladrubských koní zapřažených v maratonských  vozících.*

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *