Výstava koní chovatelů Moravy a Slezska ve znamení rodin

30. 6. – 1. 7. 2012 konala tradiční chovatelská akce v ZH Tlumačov s.p. – Výstavu koní chovatelů Moravy a Slezska. Tato populární akce pro všechny příznivce koní z odborné i nejširší veřejnosti je díky své pestré programové nabídce zařazena i do akcí Festivalu koní Zlínského kraje 2012. Což byla další možnost pro milovníky koní zaplnit svou soutěžní kartu dalším razítkem a zúčastnit se soutěže o zajímavé ceny.

Pořadatelé letošní ročník výstavy pojali rodinně, tedy zaměřili se na rodiny (tj. na potomstvo po matce) v plemenech chovaných na území Moravy a Slezska.

V sobotu po zahájení výstavy proběhlo hodnocení jednotlivých plemen a kolekcí koní. Představeni byli zástupci plemenných knih česý teplokrevník, moravský teplokrevník, kůň kinský, shagya arab, ceskomoravský belgický kůň, slezský norik,  český sportovní pony, hafling a  shetland pony.  Pořadatelům se podařilo zajistit šest teplokrevných rodin a tři chladnokrevné rodiny.

Neděle byla zahájena taktéž v 10 hod. a již tradičně se prolínaly chovatelské ukázky, kdy proběhlo dekorování nejlepších koní a další programové ukázky vystavených plemen koní – různé typy zápřeží, jezdecká čtverylka českých a moravských teplokervných hřebců, kůň matematik, ukázka práce na dlouhých otěžích, ovladatelnost v tahu a také tradiční voltižní vystoupení. Program doprovázela tradiční dechová hudba, která neodmyslitelně patří k této tlumačovské akci.

Šampiónem výstavy odborná komise zvolila plemenného anglického plnokrevníka 6062 Scyris v majetku Charvát Group s.r.o.. 

Který kůň nejvíc okouzlil diváky v divácké soutěži, kterou pořádala společností HYJÉ? Tentokrát to byla klisna plemene shagya-arab, Kemír Metrisz, která je v majetku P. Škrabalové.

 

Jana Fatěnová

HYJÉ – koně Zlínského kraje, o.p.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *