Zlato Sommetu pro mechanizaci

Na veletrhu v Clermont Ferrandu se na začátku října vyhlašovaly nejlepší inovační produkty či služby. Odborná porota vybírala výroby přihlášené do několika kategorií. Jednou z nich byla i zemědělská mechanizace.

V kategorii mechanizace se zlata dočkala firma Dland Sarl. Jejím výrobkem byl Dessilogaine. Stroj automaticky nabírá krmivo ze silážních vaků, bez jejich poničení. Hydraulicky naplní suché nebo vlhké krmivo do krmného vozu nebo návěsu traktoru a fólie je přitom neporušena, resp. uzavřena přístrojem. Dessilogaine je inovativní zařízení francouzské firmy, je efektivní a spolehlivý, nevyžaduje žádnou manipulaci.
Dessilogaine se umístí na začátek vaku, což trvá jen několik okamžiků, a zemědělec ho aktivuje páčkou. Stroj má stříšku, která chrání vstup do fólie před nepřízní počasí.
Ostří fólii rozřízne a stroj se vsune dovnitř bez jakýchkoliv ztrát krmiva. Stroj může dodávat krmivo z vaku podle vlhkosti rychlostí až 30 do 50 t/h. Použitím Dessilogaine odpadá riziko nehod spojených s ručním užitím (často s lopatou a kbelíkem) a mnohdy s následky v důsledku inhalace toxických plynů, sirovodíku. Dessilogaine je k dispozici s různými možnostmi volby distribučního zařízení, jako jsou zadní skluz s možností dávkování do malé nádoby, expanzní šrouby pro krmné vozy.

Způsob, jak rychle zabalit balíky sena nebo senáže do fólie, vymyslela firma Kverneland Group France. Systém Kverneland 7740 High Speed Pack se skládá z dvojitého stožáru (DuoWrap) a akcelerometru (OptiSPEED). Oscilace stroje, tedy rychlost otáčení rychlost a balení, je řízena tak, aby v příznivých podmínkách vznikly ploché a dobře tvarované balíky.
Tažený stroj Kverneland 7740 je ideální pro uživatele, který vyrábí dost balíků, ale stále dává přednost balicímu systému točení.
Produkt je určen pro rychlé balení píce, a to dokonce i v drsných podmínkách nebo kopcovitém terénu. Kverneland 7740 má robustní konstrukci a je schopen pracovat s balíky až hmotnosti 1400 kg. Má dále samonakládací mechanismus, hydraulickou řezačku fólií, novou funkci pro rychlé balicí DuoWrap a nízký profil konstrukce pro šetrné nakládání a vykládání balíků. Maximální rozměry balíků jsou 1,2 x 1,5 m s hmotností 1400 kg.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *