25 let od založení krmivářského spolku

Za přítomnosti prezidenta FEFAC Ruuda Tijssense a ministra zemědělství ČR Mariana Jurečky si výrobci krmiv 22. ledna připomněli 25 let od založení profesního sdružení subekjektů podnikajících v nákupu, skladování, ošetřování, úpravě a odbytu zemědělských výrobků.

Slavnostní shromáždění k 25. výročí založení profesního spolku se konalo v Autoklubu České republiky v Opletalově ulici v Praze. Českomoravské sdružení organizací ZZN vznikla krátce po roce 1989. Jak připomněl současný předseda představenstva Ing. Zdeněk Kubiska, v porevoluční době velice rychle skončil koncern podniků ZZN, skončily i krajské podniky a rázem se 68 okresních státních podnik Zemědělského zásobování a nákupu stalo samostatnými. Byly určeny k privatizaci, a to jak přímo, tak i kupónovou metodou. Další významný milník byl vstup ČR do Evropské unie.

Ministr zemědělství Marian Jurečka ve svém krátkém projevu zdůraznil, jak je důležité udržet si vědecký přístup k problematické geneticky modifikovaných organismů a nepodléhat populismu. V podobném duchu hovořil i prezident FEFAC Ruud Tijssens, který přijal pozvání Spolku pro komodity a krmiva a dorazil do Prahy. Velice ocenil stanovisko České republiky (MZe) k tomuto spíše politickému problému se zdrojem bílkovin pro hospodářská zvířata.

Preziden FEFAC spolu s ministrem pak předali ocenění za rozvoj českého krmivářství, rozvoj sdružení ZZN a dlouholetou práci pro spolek.*

 

Více se dočtete v časopise Krmivářství č. 2/2016.

Videoprezentace je z projevu ministra Mariana Jurečky.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *