3. jihočeská angus show – plemenní býci

Plemeníci byli rozděleni do tří kategorií: I. Býci registrovaní v roce 2016, II. Plemenní býci do tří let, III. Plemenní býci nad tři roky věku.

Mladí býci byli vesměs narozeni na jaře roku 2015. Jako třetí se umístil ZAI 369 Banf z Telecí chovatele Josefa Dvořáka z Telecí po býku Oakchurch Field Marschall K143.

Červeně zbarvený Bivoj Red z Jakubovic obsadil v této kategorii druhou příčku. Býk je synem plemeníka Blelack Black Vesuvius K369, narodil se na farmě Vetlabfarm, s. r. o., v Jakubovicích. Titul národní vítěz získal nejmladší býk jménem Bugatti z Chodče chovatele i majitele Jana Opekara z Chodče. Býka, kterého rozhodčí vyhodnotil jako velice perspektivního,  se narodil 4. dubna 2015 jako syn býka Vulkán z Pěčína.

V kategorii plemenných býků do tří let se zúčastnili nakonec pouze dva soutěžící. Národním vítězem této kategorie byl zvolen Zikmund z Pěčína chovatele Vladimíra Lepši z Pěčína před býkem ZAI 246 Arnym Red z Jakubovic, chovatel Vetlabfarm, s. r. o., Jakubovice, majitel Zdeněk Kubata, Vrábče.

V „královské“ kategorii nejstarších býků se vybíralo ze čtyř plemeníků.

Jako třetí se umístil vítěz ročníku 2014 – Blelack Black Vesuvius K 369, jehož majitelem je Vetlabfarm, s. r. o.,  Jakubovice.  Výbornou kapacitou, velmi dobrým osvalením i délkou těla zaujal rozhodšího býk st. registru ZAA 870 Tukan Pavas chovatele i majitele firmy Šumavský angus, s. r. o., ze Soběsuk, který se umístil na druhém místě. První příčku obsadil býk ZAA 896 MEWIL Universal 112Z. Chovatelem je firma M.I.L.O.S. Inc. ČR Angusfarma Mýto, majitelem Jaroslav Zítek z Pechovy Lhoty. Komentář rozhodčího k vítězi zněl: Je to vynikající býk s perfektní kapacitou těla a velmi dobrým osvalením. Všimněte si zejména až impozantní hloubky hrudníku.“*

Videosekvence je z vyhlášení kategorie nejstarších plemeníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *