3. jihočeská angus show – prvotelky a krávy na druhém teleti

V pořadí třetí hodnocené kategorii se představily prvotelky a krávy na druhém teleti, v některých případech také se svými telaty. Rozhodčí Karel Šeba tentokrát vybíral ze sedmi soutěžících, do finále s probojovala Zina z Jakubovic, Zita Red z Pěčína a Zoja Tegro.

Na třetím místě se umístila Zoja Tegro z Těšenova, kráva na druhém teleti, které se s ní předvedlo. Toto tele získalo prvenství ve své kategorii.

Druhá nejlepší jalovice byla Zita RED z Pěčína se svým teletem, která se narodila 24. května 2015 u chovatele Vladimíra Lepši z Pěčína.

Národní vítězkou se stala ZINA z Jakubovic, která se představila také se svým teletem. Narodila se 19. února 2013 na farmě VETLABFARM, s. r. o. v Jakubocicích a jejím otcem je Rocky RED z Pěčína.

„Vítězka má velký rámec, perfektní záď a dobré osvalení. U druhého místa jsem zohlednil také velice pěkná dvojčata, kráva je líbivá, středního rámce se slušným osvalením. Třetí krávě mírně schází délka, ale jinak má perfektně osvalené tele,“ zněl komentář rozhodčího.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *