3. jihočeská angus show – šampion show, nejlepší chovatelská skupina

Letošní v pořadí již třetí národní soutěže chovatelů plemen aberdeen angus v Českých Budějovicích se zúčastnila téměř sedmdesátka zvířat z nejlepších českých a moravských chovů. Podmínkou hodnocení bylo předvedení zvířat na ohlávce. Rozhodčím byl zkušený chovatel masného skotu, zejména blondů, ale také dřívější ředitel Svazu chovatelů masného skotu Karel Šeba. Počasí bylo z hlediska návštěvníků perfektní, zvířata srpnové odpolední slunce také dobře zvládla.

V závěru chovatelského svátku AA nastoupili do ringu národní vítězové ve svých kategoriích a rozhodčí měl nelehký úkol zvolit šampióna a rezervního šampióna celé show bez ohledu na kategorii. Dále se vyhlašovala také nejlepší chovatelská skupina.

Karel Šeba postavil na místo rezervního šampiona mladého býka, který má podle jeho slov perspektivu, býka ZAI 441 jménem Bugatti z Chodče (odchovaného na farmě Jana Opekara v Chodči), který tam zatím také působí. Jeho předností je velmi pěkné osvalení, kapacita těla i tělesný rámec.

Absolutním šampiónem plemene – respektive šampiónkou show, byla vybrána Tina z Jakubovic, starší kráva se dvěma telaty,  „Je to excelentní zvíře z pohledu exteriéru a její dvě telata tvoří skvělou kolekci.“  Tina z Jakubovic narozená 17. února 2010 nevyhrála poprvé, ale umístila se také na poslední Národní výstavě v Brně. Letošní dva býčci, které odchovala, jsou kandidáti na plemeníky. Na rodinné farmě manželů Matějíčkových bylo po letošní angus show co oslavovat.

Ze šesti soutěžících chovatelských skupin, které byly velice dobře obsazeny, měl rozhodčí nelehký úkol vyhlásit jednu vítěznou. Nakonec vybral jako nejlepší skupinu zvířat z Tegra, a. s., Těšenov, která byla reprezentována teletem kat. č. 1, mladou krávou Almou Red Tegro, krávou na druhém teleti Viki Red Tegro, prvotelkou Zojou Tegro, a starší krávou Tunou Tegro.

Reportáže z jednotlivých kategorií jsou umístěny na webu Našeho chovu níže.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *