ADDICOO se představuje

Na české krmivářské scéně se objevuje nová firma s názvem ADDICOO, s. r. o. Fakticky pojato, „nic se vlastně nemění“, jak říkají zakladatelé nové společnosti Ing. Bohumír Šimerda a Ing. Petr Šafránek. Jde o reorganizaci ve vlastnické struktuře firmy Delacon. Ale přece se jedná o významnou změnu na trhu s fytogenními krmnými aditivy.

Dne 20. září se ve Stošíkovicích u Znojma slavnostně představila nová společnost ADDICOO, která vzniká po dohodě manažerů Bohumíra Šimerdy a Petra Šafránka s mateřskou společností Delacon. Manažer mateřské společnosti Delacon Biotechnik GmbH. Markus Dedl dal zelenou vzniku nové společnosti s českými vlastníky, která bude navazovat na dosavadní činnost firmy Delacon Biotechnik ČR.

 

Za 25 let své existence firma vybudovala rozsáhlý tým 35 pracovníků.. Po počátečním rozvoji trhu s fytogenními aditivy v České a Slovenské republice začali odborní pracovníci rozvíjet i skupiny aditiv jako adsorbenty mykotoxinů, okyselovadla a protiplísňové přípravky, konzervanty siláže a řadu dalších. Od roku 2000 se začali z ČR koordinovat aktivity v dalších východoevropských zemích a celý proces byl završen založením dceřiné firmy v Rusku a registrací řady výrobků nejen v Rusku, ale i na Ukrajině, Bělorusku a Kazachstánu. V roce 2011 byl zahájen provoz výzkumného pracoviště Performing Nature Research Center (PNRC) ve Stošíkovicích u Znojma. Jedním z dalších milníků bylo zahájení vlastní výroby některých přípravků v ČR v roce 2015 a tato výroba je stále rozšiřována.

„V roce 2017 dochází k dalšímu zásadnímu kroku, který zajistí nejlepší fungování v budoucnosti. Tímto krokem je rozštěpení současné firmy a převedení provozní a obchodní části do výhradního vlastnictví českého managementu. Mateřská společnost Delacon přebere od Delacon ČR, a začlení do svého vlastnictví pobočky v Polsku, Maďarsku a Rusku, stejně jako výzkumné centrum PNRC vybudované u Znojma. Vedení Delacon ČR odkoupí od mateřské společnosti vlastnické podíly, založí novou nástupnickou společnost a bude nadále zastupovat Delacon jako výhradní distributor v České republice, na Slovensku, v Rumunsku a dalších zemích,“ sdělil Bohumír Šimerda, nový spolumajitel společnosti ADDICOO.

 

Na společenské akci k 25. výročí firmy a založení nové společnosti byl přítomen Markus Dedl, spolumajitel Delaconu v Rakousku, zástupci francouzského managementu, rovněž zástupci společnosti Lallemand, osobnosti českého výzkumu a další významní hosté z krmivářské branže, kteří popřáli nově vzniklé české společnosti mnoho úspěchů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *