Angus show na Zemi živitelce

Na výstavě Země živitelka se 3. září konala První jihočeská angus show - přehlídka toho nejlepšího, čím se pyšní české chovatelství tohoto plemene. Po deseti letech, kdy se akce nekonala z důvodů záplav, se členové Českého svazu chovatelů masného skotu a Asociace chovatelů plemene angus rozhodli zrealizovat původní záměr. A povedlo se.

 

Zvířata hodnotil mezinárodní rozhodčí Leo McEnroe z Irska.

Celkovou šampionkou show se stala jalovice Tina red z Pěčína (412148931  CZ) z chovu Vladimíra Lepši z Pěčína, která shodou okolností obdržela katalogové číslo jedna. Jedničkou byla až do úplného konce, získala první místo v kategorii jalovic a pak obstála v konkurenci mladého býčka Mewila Unikáta 55Z (753739031 CZ) z chovu M.I.L.O.S.Inc.ČR Těšínov, vítěze v kategorii telat, který se stal rezervním šampionem této chovatelské akce.

Jako nejlepší chovatelská skupina, která do Českých Budějovic dorazila, byla irským rozhodčím vyhodnocena skupina zvířat z chovu Vladimíra Lepši, který si z výstavy odvážel hned 5 pohárů.

Partnerem akce byl Jihočeský kraj, který akci také finančně podpořil v rámci grantového programu Podpora přímého prodeje jihočeských zemědělských a potravinářských produktů. Mediálním partnerem byl časopis Náš chov a týdeník Zemědělec z vydavatelství Profi Press.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *