Ben z Nové Vody PP je šampiónem plemene masný simentál 2017

Chovatel Manfred Reinold ze Staré Červené Vody může být na svůj chov hrdý. Jeho zvířata se pravidelně umísťují na předních příčkách šampiónátů. Letos si odvezl z Brna titul za národního šampióna.

V mladých býcích vybraných v roce 2017 dominoval chov ze Staré Červené Vody a Černé Vody. Na třetí místo rozhodčí zvolil býka Cipíska z Černé Vody PP chovatele Daniela Nátra z Černé Vody. Druhý skončil Colman z Nové Vody P z chovu Manfreda Reinolda ze Staré Červené Vody a býk od stejného chovatele také vyhrál. Národním vítězem mladých plemenných býků se stal Ben z Nové Vody PP, který se narodil 25. listopadu 2015 jako syn býka jménem Zentrum Vodňanský PP. „Jde o velice harmonického býka, který je velice blízko chovného cíle plemene masný simentál,“ okomentoval své rozhodnutí Thomas Eydner.

Do boje o titul šampióna se kromě národních vítězů z kategorií přidal ještě přímo postupující starší býk Uragán Agrochyt P. Ale ani ten nestačil na harmonického Bena z Nové Vody PP (ZMS 661).  „Toto jsou zvířata pro budoucnost,“ pronesl na závěr ke všem finalistům rozhodčí. Chovatel Manfred Reinold ze Staré Červené Vody převzal za šampióna také ocenění  Německé simentálské asociace.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *