Do Roprachtic zavítal i Krakonoš

Ale nebyl tím nejdůležitějším. Do areálu v blízkosti Zemědělského družstva Roprachtice na Liberecku se totiž poslední květnový den sjely stovky účastníků tamního chovatelského dne. Třetí ročník této povedené akce se uskutečnil na rozdíl od toho minulého za velmi příjemného počasí. Přestože podmínky „na severu“ nejsou pro hospodaření nejpříznivější, místní podniky se mohou pochlubit velmi dobrými výsledky v rostlinné i živočišné výrobě.

Vyhlášení šampiónky chovatelského dne v Roprachticích provázely emoce. Návštěvníci se dohadovali, jestli celou soutěž vyhraje příchovická Šimako, která si v Brně poradila se známou Bertou z Radešínské Svratky, nebo se ocenění dočká jiná plemenice.

„Rozhodování nebylo lehké. Všechny finalistky jsou vynikající, ale vyhrát může jen jedna. A dnes je nejlepší kráva na čtvrté laktaci Kristína z podniku Agrocentrum Jizeran,“ vyřkl svůj verdikt Jiří Andrýsek: „Je velmi dobrého užitkového typu, má pěkně utvářené vemeno, jemné končetiny, prostorné středotrupí a je výrazně osvalená,“ shrnul bonitér důvody pro výhru Kristíny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *