Evropský holštýnský šampionát

Na severu Francie v oblasti Alsasko proběhl v městečku Colmar 17. – 19. června 2016 Evropský holštýnský a red holštýnský šampionát. Českou republiku na něm zastupovalo sedm krav (pět černostrakatých a dvě red holštýnky). Poprvé za dobu všech účastí na evropských show mělo ČR zastoupení také v kategorii mladých chovatelů, fitérů.

První soutěží programu evropského holštýnského šampionátu byla právě soutěž v kategorii mladých chovatelů – fitérů. Jejich úkolem byla příprava a předvedení vylosované jalovice v ringu. Jalovice připravovali v pátek a v sobotu se s nimi předvedli před diváky. V juniorské kategorii (16–20 let) soutěžil Radek Cihlář ml., který si vylosoval jalovici 29-Ligne de Butricourt (Boldwin) z chovu Earl de Butricourt. V kategorii seniorské (21–25 let) byla soutěžící Tereza Kosobudová s jalovicí 8-L 31 (Heridivia) z farmy Gaec du Herrenwald.

V pátek odpoledne proběhla část šampionátu, a to soutěž red holštýnek, individuální soutěže a soutěže národních kolekcí. Českými redkami v juniorské kategorii (po prvním otelení a do 32 měsíců věku) byly Sagita  (RED-600 Aram x RED-328 Trademark) z Agra Staňkov a. s., a Ostřetín Gracie 32 Red (RED-584 Colt P x NEA-666 Ralstorm) ze ZS Ostřetín a. s.

Šampionát černostrakatých holštýnských krav, individuální soutěže a soutěže národních kolekcí  probíhal v sobotu asi od poledne do večerních hodin. Českou republiku zastupovaly v juniorské kategorii Chorusic Batida de Coco (NXB-033 Atwood x NEA-899 Bogart) z 1. zemědělské a. s., Chorušice a Agras Elly (NEA-871 Explode x NXA-752 Ping) z chovu Agras Bohdalov a. s., ve střední věkové kategorii (po 2. otelení a do 60 měsíců věku) Ostřetín Genua 19 ET (NEO-174 Perry x NEA-113 O-Man)  ze  ZS Ostřetín a. s., Agras Vesna (NEO-027 Hill x NEA-581 Jose) z Agrasu Bohdalov a. s., a Meclov Vister (NXA-923 Viking x NGA-616 Minister) z chovu Meclovská zemědělská a. s.

Nejlepší národní kolekci měla podle rozhodčích Francie.*

Podrobněji v časopisu Náš chov 8/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *