Farmářský den s tradicí

V roce 2016 vznikla Česká technologická platforma pro zemědělství (ČTPZ). Jejím účelem je šíření nejnovějších poznatků vědy a výzkumu, sdílení a využívání odborných informací a posílení komunikace mezi podnikatelskou sférou a akademickým sektorem cestou principů veřejně-soukromého partnerství, naplnění potřeb zemědělských podnikatelů v České republice a navazujícího zpracovatelského průmyslu.

V roce 2017 pořádal VÚŽV v rámci ČTPZ semináře, konference a workshopy pro odbornou veřejnost zaměřené na aktuální problematiku v daných oblastech výzkumu a také Farmářský den ve Velké Chyšce „Výzkum pro praxi“.

Farmářský den ve Velké Chyšce na Vysočině se ve spolupráci s místním zemědělským podnikem koná již od roku 1985. V letošním roce je to tedy již 32 let pravidelné spolupráce. Letošní ročník se uskutečnil minulý čtvrtek. Na programu bylo pět přednášek: Ing. Jan Klír, CSc., pohovořil o půdní úrodnosti, Ing. Jan Syrůček, Ph.D., se věnoval problematice výroby mléka z ekonomického hlediska. Ekonomické ukazatele odchovu a hlavních produkčních nemocí telat prezentoval Ing. Jindřich Kvapilík, DrSc., důležitost řízení období okolo porodu vyzdvihl doc. Ing. Luděk Stádník a novinky ve zdraví končetin přednesla MVDr. Soňa Šlosárková.

 

Více si přečtete v Zemědělci

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *