Jak dopadly soutěže spřežení

Po dobu pěti dnů, mezi nimiž byl i ten první jarní, se na výstavišti v Lysé nad Labem konal a již druhý ročník Jezdeckého festivalu. Hala C se proměnila v kolbiště, na němž se odehrávalo celkem třiatřicet soutěží ve skocích, voltiži, drezuře a spřežení.

Výstava byla zahájena ve středu a celý den byl věnován skokovým soutěžím pro jezdce na pony i na velkých koních a pokračovaly i ve čtvrtek.

V pátek byla hala nejprve zabrána pro hobby soutěž jednospřeží a dvojspřeží, a potom parkur jednospřeží, dvojspřeží a královské disciplíny čtyřspřeží.

Hobby soutěž jednospřeží je určena pro velké koně i pony a parkur má celkem 11 překážek (10 branek ohraničených kužely a maratonská překážka a šířka branek je 180 cm). Klání se zúčastnilo pět vozatajů a vyhrálo jednospřeží ve složení Michal Kořínek a kůň Nuget 2, reprezentanti Jezdeckého klubu Sobotka. Stejný počet překážek mají i soutěžící v hobby soutěži dvojspřeží, jíž se zúčastnilo sedm soutěžících, a zvítězil opět Michal Kořínek, který zapřáhl koně Nuget 2 a Britny 1.

Shodný počet překážek i šířka branek byl určen také pro soutěž jednospřeží i dvojspřeží zařazené do seriálu Jump and Drive Winter Tour 2015. Soutěž v Lysé nad Labem byla poslední a finální po Hradištku, Slatiňanech a Trojanovicích. Vozataj, který získal v tomto seriálu nejvíce bodů, se stane jeho vítězem. Parkuru jednospřeží  se zúčastnilo 17 vozatajů a v Lysé nad Labem zvítězil Aleš Klička (SK Stáj 3K Přední Lhota) s koněm Oktáva 1. V soutěži dvojspřeží v konkurenci 14 vozatajů zvítězil Václav Coufalík (JK Coufalík) se spřežením Linda 36 a Lybie.

Zlatým hřebem byla soutěž čtyřspřeží, do níž se jich přihlásilo celkem deset. Stejný počet překážek měl širší rozmezí branek, a to 200 cm. V silné konkurenci získal první místo Petr Vlasič z Ranče Ladná s koňmi Iboja, Bubin, Filip 11 a Ferda 8.

V závěru každé jednotlivé soutěže spřežení byli vyhlášeni ti nejlepší v celém seriálu Jump and Drive Winter Tour 2015. V soutěži jednospřeží to byl Pavel Drbohlav (JK Pamela Bylany), který v Lysé nad Labem skončil druhý s koněm Radan 3, ve dvojspřeží Václav Coufalík a ve čtyřspřeží Petr Vlasič.

 

Podrobněji v týdeníku Zemědělec a časopisu Náš chov.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *