Kategorii prvotelek ovládla domácí plemenice

Na chovatelském svátku v Mrákově na Domažlicku, kde přehlídky soudcoval německý chovatel a bonitér Guido Simon, se sešlo sto plemenic holštýnského skotu v obou barevných variantách. Nejlepší červeně zbarvenou holštýnskou prvotelkou se stala dcera býka Atomium z domácího chovu.

Reprezentantka farmy Starý Klíčov s číslem 421960/932 se narodila 6. 5. 2014 a otelila 14. března tohoto roku. Simon o ní prohlásil, že je prostorná, s žilnatým vemenem. „Takovou bych chtěl ve své stáji, má předpoklad dlouhého produkčního života,“ komentoval sudí.

Za ní skončila kráva s číslem 414193/932 z podniku VŠEZEP, s. r. o., Myslič pocházející z plemenné kombinace Apple RED-607 x Cedric RED-443. Tato mladistvě vyhlížející plemenice má podle názoru Guida Simona perfektně upnuté vemeno a suché končetiny.

Pomyslnou bronzovou medaili získali opět domácí, farma Starý Klíčov. Hodnotitele zaujala dcera býka Kiska RED-548 (otec matky Loustar RED-547) s číslem 394860/932. „Je vysoká, kapacitní, s velmi dobrou texturou vemene,“ uvedl na její adresu renomovaný rozhodčí.

 

 

 

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *