Letošní Země živitelka je pro chovatele

Již 43. ročník populárního agrosalonu se uskuteční v termínu 25. až 30. 8 na výstavišti v Českých Budějovicích. Slavnostní zahájení výstavy bude za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana a dalších představitelů státu ve čtvrtek 25. srpna v deset hodin v Pivovarské zahradě.

Letošní agrosalon nabídne návštěvníkům bohatý doprovodný program, a to jak odborný, tak kulturní. První den výstavy se na předvadišti představí starokladrubské klisny a také práce ovčáckých psů. V pátek 26. srpna se od deseti hodin uskuteční 3. Jihočeská angus show. Po jejím skončení, zhruba v 15 hodin opět proběhnou ukázky práce ovčáckých psů.

V sobotu 27. 8. se mohou návštěvníci pokochat jezdeckými hrami starokladrubských klisen či držet palce účastníkům Junior teamu ČSCHMS při předvádění masného skotu. I v tento den se v ringu předvedou při práci ovčáčtí psi.

Neděle 28. srpna bude patřit milovníkům ovcí. Uvidí například nákupní trh, přehlídku beranů plemene zwartbles, ukázky stříhání a pasení ovcí či zpracování vlny. Závěr nedělního programu pak zpestří předvádění plemenných koní v zápřeži.

V pondělí se bude v ringu prezentovat plemeno limousin v rámci 2. Jihočeské limousin show. Po jejím skončení uvidí zájemci opět práci ovčáckých psů stejně jako v poslední den výstavy, kdy se předvedou i plemenní koně.

Na přiloženém videu si poslechněte slova nového ředitele Výstaviště České Budějovice, a. s., Ing. Leoše Kutnera, MBA.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *