Lyžování způsobuje závislost

Slogan letošního ski kritéria firmy VVS Verměřovice, jenž zněl „Lyžování způsobuje závislost“ – nebyl daleko od pravdy. Devátého pokračování tohoto již slavného závodu se zúčastnilo 60 sjezdařů a 20 běžců na lyžích.

Příznivci zimních sportů se tentokrát sešli pod sjezdovkou Mlýnice ve Skiparku Červená Voda. Jak komentoval ředitel VVS a pořadatel Václav Brynda, „Kriterium bylo letos o třídu náročnější než v minulých letech. Obří slalom se konal na padáku červené sjezdovky. To samo o sobě by nebylo pro zkušené obří slalomáře tak obtížné. Svah byl ale vypreparovaný a tudíž ledovatý. Obdiv patří všem, kteří se do nástrah 13 branek pustili. O to větší gratulace pak pro vítěze,“ zaznělo z úst milovníka bílých svahů Václava Bryndy, který tentokrát závodníky při výběru trati nešetřil.
Klání to bylo nevídané. Ačkoli soutěžícími jsou převážně amatéři – chovatelé, zootechnici, výzkumníci a výživáři, bojovnost by jim mohl závidět leckterý profesionál. Ani četné pády na náročné trati je neodradily od druhého kola závodu. Povoleným dopingem jim bylo nahřátí natlučených partií na vyhřívané sedačkové lanovce.
V kategorii mužů získal zlato Miloslav Drhovský, soukromě hospodařící rolník z Maršova, druhé místo patřilo Karlu Skupienovi, chovateli ze severní Moravy a třetí pohár si do AZ Holdingu Rovečné odváží Tomáš Kopecký. První místo kategorie žen patřilo Ladě Bryndové (ano, shoda jmen s pořadatelem závodu není náhodná), druhé místo si do rodiny Martínků odváží Lucie a třetí pohár putuje s Helenou Damaškovou do Nukamelu.
Běžci se vydali též do náročné cesty na Suchý vrch pak do Heroltic, aby s přibývající tmou dorazili zpět do vyhřáté restaurace ve Skiparku, kde při večerním programu převzali svá ocenění. V kategorii žen nejrychleji doběhla Katka Blažková z VÚŽV Uhříněves, následovaná Janou Rejšovou z Delaconu a manželkou Evou dalšího zástupce VÚŽV Uhříněves pana Loučky. V kategorii mužů dominoval Milan Sejkora ze ZD Dolní Újezd, stříbrnou pozici získal zástupce Klasu Nekoř Martin Bezstarosti a pohár za třetí místo putuje do ZD Miletín díky Ladislavu Dufkovi.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *