Master of Gold obhájil loňské vítězství

Sedmiletý valach ze stáje TVD, a. s., trénovaný Grzegorzem Wroblewskim opanoval v neděli ve Velké Chuchli 91. ročník Gomba handicapu primátorky hlavního města Prahy v čase 01:10,67. V jeho sedle se podruhé za nedělní odpoledne vyznamenal trojnásobný polský rovinový šampion Szczepan Mazur.

Pro koně Master of Gold to bylo rovněž podruhé, kdy se stal vítězem Gomba handicapu. Ve stejném sprintu zvítězil i v roce 2017.

V letošním ročníku Gomba handicapu (I. kat., 4+, 1 200 metrů, 135 000 Kč) se představilo jedenáct koní. Kromě obhájce loňského triumfu Master of Gold to byl například vítěz EJC Million Ultimate Fight v sedle s žokejem Radkem Koplíkem, ale také např. premianti posledních čtyř ročníků červnového sprinterského vrcholu Ceny TRM Nine ou Four, Sign of the Zodiac a Hello Hobby, nebo držitelka předloňské Svatováclavské ceny Anitschka.

 

Rychlé tempo začal ihned po startu diktovat žokej Jiří Chaloupka v sedle Lexceeda. Vzápětí na jeho místo nastoupil Sign of the Zodiac se žokejem Róbertem Šarou, který zavedl pole do cílové roviny. Po útoku Jaromíra Šafáře v sedle Henrytheaeroplane přišel ještě větší, s výrokem BOJ se do cílové roviny první protlačil polský šampion s obhájcem loňského triumfu Master of Goldem.

Reprezentant stáje TVD, a. s., Master of Gold zvítězil o tři čtvrtiny délky před Henrytheaeroplanem, třetí s odstupem půl délky finišoval Sign of Zodiac, za ním se umístila Mayda s žokejkou Vendulou Korečkovou (jeden a půl délky) a pátou příčku obsadil se ztrátou půl délky Hello Hobby s žokejem Petrem Foretem v sedle.

Vítězný sedmiletý valach se tak stal po 28 letech prvním koněm, který dokázal v tomto dostihu obhájit vítězství z předchozího ročníku.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *