Ministři Zambie na Živitelce

Výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích navštívila i delegace ze Zambie reprezentovaná hned dvěma ministry zemědělství. Ministrem pro rybářství a živočišnou výrobu je Michael Z. J. Katambo, MP. Rostlinnou výrobu má v Zambii pod palcem něžné pohlaví – ministryně zemědělství pro rostlinnou výrobu se jmenuje Dora Siliya, MP.

„V Zambii máme hodně řek, jezer, přírodních zdrojů a velký potenciál pro živočišnou výrobu, prohlásil exkluzivně pro Náš chov ministr Michael Z. J. Katambo. „Je zde prostor především pro malé přežvýkavce a králíky. Chceme naučit lidi na venkově vyrábět krmivo pro zvířata a jejich chov. Prezident republiky Lungu si dokonce vzal za osobní úkol naučit zambijské rodiny farmařit. Proto je cesta do České republiky pro nás důležitá – je třeba si vyměnit myšlenky a nacházet řešení problémů našich farmářů. Chceme být potravinově nezávislí. To souvisí i se zaměstnaností lidí. Zabezpečíme výživu národa i výdělečnou činnost obyvatelstva. Cestovat na podobné výstavy, jako je Země živitelka, je pro nás velkou ctí, vidíme zde velkochovy malých zvířat, které bychom chtěli zřídit také v Zambii. Máme zájem o inseminační dávky, ale také o vaše plemenná zvířata.

Podle informací Ing. Jana Vejčíka z Jihočeské univerzity, vedoucího expozice ovcí a koz na výstavě, Zambijci projevili enormní zájem o české hnědé kozy, ale prý nepohrdnou ani bílými.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *