Modrá stuha pro outsidera

V nedělním nejbohatším středoevropském rovinovém dostihu, nejprestižnějším klasickém dostihu sezóny, 97. České derby České podnikatelské pojišťovny, zvítězil o krátkou hlavu outsider Joseph s žokejem Jiřím Palíkem v sedle.

Tímto dnem vyvrcholila úvodní polovina metropolitní sezóny v Conseq Parku Velká Chuchle. České derby České podnikatelské pojišťovny (Gd-3, 2400 m, 3l. hř. + kl.) bylo s dotací 2,5 mil. Kč opět nejbohatším rovinovým dostihem středoevropského regionu. Před návštěvou pěti tisícovek diváků se na rychlé dráze favoritům tentokrát příliš nedařilo a samotné Derby skončilo velmi překvapivě.

V šokujícím a dramatickém doběhu nedělního 97. Českého derby České podnikatelské pojišťovny se prosadil jeden z největších sázkových outsiderů a jediný tuzemský rodák ve startovním poli Joseph (50:1), který v napínavém souboji o krátkou hlavu předčil Felixe (ž. Rája, tr. Török, DS Pegas, 30:1), o dvě a půl délky na třetím místě finišoval George Boole (ž. Šara, tr. F. Holčák, AGA-Vlachovice, 27:1). Mezi sedm nejlepších na dotovaných příčkách se z preferovaných aktérů vešel jedině čtvrtý Sir Sun (ž. Chaloupka, tr. Urbánek, stáj Lokotrans, 5,5:1), pátý skončil nenápadný Silver Ball (ž. Koplík, tr. Šavujev, stáj Valentin Bukhtoyarov, 60:1), nejnižší dva honoráře vydělali šestý Aeneas (ž. Lukáše, tr. J. Váňa, stáj Statek Blata Český ráj, 20:1) a Irwin Forge (ž. Šmida, tr. R. Holčák, stáj UTRIN, 55:1).

V sedle Josepha druhého triumfu v české modré stuze dosáhl žokej Jiří Palík, trenér Pavel Tůma a majitel i chovatel vítězného koně Jiří Charvát se v nejprestižnějším klasickém dostihu roku dočkali premiérového prvenství. Joseph dosáhl na rychlé dráze druhého nejlepšího času v historii Českého derby 2:29,19.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *