Nejlepší holštýnské chovy vyhlášeny

V rámci semináře a tradičního setkání chovatelů holštýnského skotu v Seči byly v týdnu vyhlášeny výsledky chovatelské soutěže. Byly oceněny podniky s nejvyšší produkcí tuku a bílkovin, podniky podle celkové známky za exteriér, krávy s celoživotní užitkovostí vyšší než 100 000 kilogramů mléka, krávy s nejvyšší produkcí tuku a bílkovin za laktaci uzavřenou v kontrolním roce, chovatelé nejlepších zlepšovatelů z domácí produkce a také chovatelé, kteří se umístili na výstavách pořádaných v roce 2015.

V soutěži o podnik s nejvyšší produkcí tuku a bílkovin v kategorii 5 až 70 uzávěrek se na prvním místě umístil Radomír Vyjídáček z obce Vyšehorky z Moravskoslezského kraje (920 kg T+B). Pomyslné stříbro získal Ing. Milan Basík ze Zárybničné Lhoty z jižních Čech s hodnotou 826 kg T+B. Třetí příčku obsadil Ing. Pavel Mošna z Vystrkova na Vysočině s 788 kg T+B.
Kategorii 71 až 200 uzávěrek vyhrála Zemědělská farma Rolnička Ing. Jindrové z jižních Čech s produkcí 827 kg tuku a bílkovin, za ní skončil Pavel Kopecký ze středočeských Jiřetic s hodnotou 826 kg T+B a třetí se umístil podnik Agrobos spol. s r. o., Slatina ze stejného kraje (775 kg T+B).
Mezi podniky s 201 až 400 uzávěrkami brala zlato akciová společnost Oseva Agri Chrudim z Pardubického kraje (848 kg T+B), na druhé příčce skončilo VOD Zdislavice ze středních Čech s hodnotou 801 kg T+B a třetí příčku obsadilo Agrodružstvo Vyšetice z Jihočeského kraje (792 kg T+B).
V kategorii 401 a více uzávěrek zabodovala jako již mnohokrát akciová společnost ZS Ostřetín z Pardubického kraje s hodnotou 883 kg T+B. Pomyslnou stříbrnou medaili si odvezli na Vysočinu do podniku Agras Bohdalov, a. s. (866 kg T+B) a třetí místo uhájila společnost ZEAS, a. s., Pod Kunětickou horou z Pardubicka s hodnotou 853 kg T+B.

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *