Nový Astronaut na scéně

V úterý se v nizozemském městě Maassluis odehrála revoluce…nebojte se, nejde o útok extrémistů ani napadení naší civilizace nějakou tou mimozemskou. Tato revoluce v dojení krav má podobu nové generace desítkami let prověřeného robota Lely Astronaut, tentokrát s označením A5.

Jak na akci zaznělo, více než 25 let od uvedení prvního dojicího robota na trh, firma Lely překonala další milník v této oblasti. Práce zaměstnanců společnosti a také zkušenosti tisícovek uživatelů po celém světě daly vzniknout systému s ještě ekonomičtějšími parametry, než nabízely předchozí generace.

Pro krávy nabízí Lely Astronaut A5 prostornější box, pečlivější a tišší rameno a mnohá vylepšení pro zdraví vemene. Pro chovatele nastává éra uživatelského komfortu, která se projeví nejen v běžném provozu, ale také například při dojení čerstvě otelených krav.

U stroje je také zajištěna rychlejší návratnost investic díky snížené spotřebě energie a nižším nákladům na servis. „Vynikající je také spolehlivost robota, jak se ostatně ve zkušebním provozu již přesvědčili zástupci chovatelů,“ informoval ředitel společnosti Alexander van der Lely.

 

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *