Obhájí Fafintadenient loňský triumf?

Tuto neděli 28. srpna začíná ve 13 hodin v Conseq Parku v Praze-Velké Chuchli dostihové odpoledne, v jehož rámci se uskuteční 2. AGROFERT Velká národní steeplechase o Pohár Josefa Váni. Kromě osmi dostihů čeká na návštěvníky nedělního odpoledne bohatý doprovodný program, těšit se mohou například na odvetu za loňský říjnový Dostih legend. Mnohonásobní vítězové Velké pardubické Josef Váňa a Václav Chaloupka si to opět rozdají v sedlech chladnokrevných koní, tentokrát změří síly na koních plemene polský chladnokrevník.

V nabité sestavě Velké národní bude vítězství z premiérového ročníku, který se konal vloni v říjnu, obhajovat devítiletý Fafintadenient (ž. Váňa ml., tr. Váňa, stáj Statek Chyše), který byl jako vůbec první kůň v jedné sezóně (2015) zvolen Nejlepším proutěnkářem i Nejlepším steeplerem (do té doby pouze jeden z velikánů první dekády tohoto století Kolorado získal oba tituly, v roce 2004 proutěnkový a v letech 2005 a 2006 steeplový). Vynikající univerzální skokan nastoupí k jubilejnímu třicátému překážkovému startu kariéry a bude útočit na patnácté překážkové vítězství. Letos startoval čtyřikrát ve Francii a Itálii, kde v Meranu vyhrál květnovou Premio Val di Nion, steeplechase na 3800 metrů.

Dalšími velkými osobnostmi na startu jsou dva vítězové Derby: pětiletý Cheeky Chappie (ž. Matuský, tr. R. Holčák, Monte Negro) triumfoval v Českém derby 2014 a vloni na podzim úspěšně přešel na překážky, kde již dvakrát zvítězil. Desetiletý Soros (ž. Kousek, tr. J. Váňa, Joly) vyhrál před sedmi lety Derby v Polsku a na špičkovou rovinovou kariéru navázal neméně úspěšnou skokanskou, když vybojoval již sedm vítězství a řadu cenných umístění doma i v zahraničí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *