Otevřené dveře v Miskovicích

Akciová společnost PIAS Suchdol a firma BD Tech, s. r. o., uspořádaly ve středu na Kolínsku den otevřených dveří. Na farmě Miskovice se sešli chovatelé prasat, aby se na vlastní oči přesvědčili o možnostech novostavby stáje pro odchov selat a výkrm prasat. Generálním dodavatelem stavby byla společnost BD Tech.

Společnost PIAS Suchdol hospodaří na 3300 hektarech zemědělské půdy, z nichž 3200 ha představuje půda orná. Zabývá se kombinovanou výrobou, kromě rostlinné se věnuje také chovu skotu a prasat.

Nová stáj v Miskovicích je rozdělena do dvou částí, pro odchov a pro výkrm. Sekce pro odchov selat má kapacitu 2112 zvířat ve 12 sekcích. Je vybavena plastovými rošty Big Dutchman se zinkovanými pásnicemi. Součástí kotců jsou výhřevné desky s regulací. Technologii krmení od firmy Big Dutchman představuje kompletní automatické mokré senzorové krmení – systém Hydro Air. Technologie ventilace je podtlaková, elektronicky řízená s plynulou regulací. Součástí technologie je celoperforovaný zateplený strop Diff Air.

V části pro výkrm jsou dvě sekce pro dvakrát 672 kusů. Prasata jsou ustájena na betonových roštech. Krmí se technologií mokrého krmení s elektropneumatickými ventily napojenými na stávající kuchyň na farmě.*

 

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *