Perfektně připravené jalovice

I v kategorii starších limousinských jalovic se v Brně předvedlo to nejlepší, co naši chovatelé na svých farmách mají. Hodnotitel z amerického Texasu P. J. Budler neměl jednoduchou volbu.

V kategorii jalovic ve věku 25 až 36 měsíců se národní vítězkou stala Britany z Částkovic (625505/961) chovatele a majitele Petr Šindler, Částkovice. Jejím otcem je Vladyka AGF ZLM-282 a matkou Usana MOF, narodila se 24. dubna 2015. Podle Budlera se jedná o komplexní a vyrovnanou jalovici: „Doslova mě uchvátila středotrupím, hrudním košem a oblastí plece. Maso z ní obrazně řečeno stříká,“ komentoval sudí a dodal, že bezvadná je i její motorika pohybu.

Duhou příčku obsadila Lucka z Bynovce (164216/942) chovatele a majitele Milan Kopsa, Ludvíkovice. Jejím otcem je Mozart ZLI-557 a matkou Reneta, narodila se 21. ledna 2015. „Je nádherná, má kvalitní kostru, končetiny i motoriku pohybu. Její dobrá tělesná stavba ji předurčuje k dlouhověkosti. Má také výborné osvalení krku i plece, ale celkové osvalení není tak výrazné jako u národní vítězky této kategorie,“ komentoval rozhodčí.

Třetí pozice pak v Brně náležela plemenici Betty VFU (283246/981) chovatele a majitele VFU Brno ŠZP Nový Jičín. Dcera býka Azurri ZLM-050 a krávy Tuna VFU se narodila na Nový rok 2015. Podle Budlera je její předností především motorika pohybu, je velmi dobře osvalená a je v dobré kondici.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *