Podpořme odbytové organizace

Minulý týden se ve Skalském dvoře na vysočině konalo jubilejní 25. řádné členské shromáždění Svazu chovatelů českého strakatého skotu. Předseda svazu Ing. Roman Šustáček se ve svém příspěvku věnoval mimo jiné shrnutí činnosti svazu v uplynulém období.

„Velmi důležitá část naší činnosti je naplňování šlechtitelskému programu, s tím jsme spokojeni. S čím jsme spokojeni už méně, je značný pokles cen mléka,“ řekl Roman Šustáček.
Podle jeho slov se v uplynulém roce zpeněžovalo mléko v průměru za 7,86 Kč za litr, což představuje meziroční pokles o sedmnáct procent. A cena klesá dál.
„Domnívám se, že nás nečeká lehký rok. Proto bych uvítal posílení odbytových družstev tak, aby na trhu bez výjimky představovaly stabilní a silné celky,“ konstatoval předseda svazu.
V oblasti produkce masa je podle něj situace lepší. Jak dodal, je to další přidaná hodnota pro jednotlivé chovy skotu.
Výstavy zvířat vnímá Roman Šustáček jako propagaci plemene. V letošním roce se 15. září uskuteční XIII. národní výstava Den českého strakatého skotu v Radešínské Svratce, kromě toho se chovatelé sejdou počátkem dubna na brněnském výstavišti, 5. května v Opařanech, 12. května v Mžanech, počátkem června se uskuteční výstava v Košeticích a Orlický pohár a 17. 6. se bude konat akce v Syřenově.*

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *