Přehlídky zvířat v Paříži

Pařížská Simagena letos nabídla návštěvníkům soutěžní přehlídky několika masných plemen. Trendy jsou šlechtění na bezrohost s využitím molekulárně genetické analýzy genomu.

Sima je především výstava zemědělské techniky. Živočišné výrobě – výstavě zvířat a technologiím pro ni – byly věnovány dvě menší z pěti hal výstaviště Paris-Nord Villepinte Exhibition Centre, kde má tato výstava již řadu let své místo. Letos pařížská výstavní tradice, která dnes nese název Sima oslavila 75 let.

Ze zástupců skotu bylo se představilo zhruba 400 zvířat. Mnohem více hospodářských zvířat bylo k vidění na výstavišti Porte de Versailes, kde se konal salón SIA. Obě akce si již nekonkurují jako v minulosti, ale naopak spolupracují – vyměňují si návštěvníky a vytvářejí společné katalogy dostupné na obou výstavách.

Přesto měly soutěže na Simageně dobrou prestiž – konaly se zde šampionáty (tzv. Open show) plemen charolaise, limousin, aubrac, blonde d´Aquitaine a salers. Své tradiční místo v ringu Simageny si získává také turnaj mladých vodičů holštýnského skotu (Trophée Avenir Prim Holstein), kteří předvádějí holštýnské jalovice, který se konal letos podruhé.   

Více přinese dubnový Náš chov a časopis Farmář

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *