Přelomový rok pro krávy i roboty

Jak na dubnové akci Lely Future Farm Days 2018 uvedl ředitel společnosti Alexander van der Lely, rok 2018 se stal přelomovým pro automatické dojení, na trh totiž přichází Lely Astronaut A5 s mnoha vylepšeními. Druhým exponátem, který se zájemcům v Nizozemsku představil, je inovovaný přihrnovač krmiva Lely Juno. Obě zařízení se na český trh dostanou během několika měsíců.

Společnost Lely založili v roce 1948 předci současného generálního ředitele. Po celých 70 let přichází podle jeho slov na trh s inovovanými řešeními, která nezatíží farmářovu peněženku víc, než je nezbytně nutné. „Vyznáváme hodnoty, jako jsou efektivita, produktivita a zisk,“ konstatoval Alexander van der Lely a dodal, že aktuálně firma působí ve více než 40 zemích po celém světě.

„V posledních 25 letech měníme obor směrem k robotizaci, která jej činí efektivnějším i zábavnějším. Jsem hrdý na naši firmu a pevně věřím v budoucnost robotizace,“ vyznal se ředitel a připojil svoji vizi, ve které chovateli přináší zisk plně automatizovaná farma, od dojení, přes krmení či odkliz výkalů. „Automatizace rutinních činností přináší farmáři více času pro individuální péči o plemenice, které to potřebují, a tím i zefektivnění celého procesu získávání mléka,“ dodal ještě van der Lely.

 

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *