Prémiová značka masa – německá farma

Hof Russ je moderní farma, která se zaměřila na výrobu masa nejvyšší kvality. Farmou nás první letní den provázel Martin Russ, současný majitel rodinné farmy a také výkonný ředitel Qualivo Germany GmbH. Přístup farmářů ke zvířatům je dán vztahem ke zvířatům, tedy jejich welfare a stojí na plnění pokynů pro produkci značkového masa programu qualivo.

Farma se zaměřuje na chov telat. Pro dosažení cíle kvalitního masa jsou telata chována na slámě ve stáji s dostatkem světla a vzduchu. Tato stáj je nová, funguje dva roky. Telata jsou krmena přirozeným krmivem s mlékem, kvalitním qualivo krmivem, senem a slámou. Výsledkem je harmonický vývoj zvířat a následně snadno rozpoznatelné kvalitní maso, tedy zvlášť jemné růžové maso s vynikajícím mramorováním a výbornou aromatickou chutí. Na farmě chovají, resp. vykrmují 350 telat býčků, 120 jaloviček a 80 býků. Produktem farmy jsou qualivo telata, zvířata ve věku 4–5 měsíců a vykrmovaní býci  asi do 13 měsíců věku s vynikajícím masem. Veškerá produkce (skot) je na farmě produkována systémem qualivo.

Proto je maso telat, která jsou krmena principem qualivo, růžové až červené. Martin Russ říká, že bílé telecí znamená nedostatek železa při běžné, výhradně tekuté výživě.
Martin Russ nám ukázal také bioplynovou stanici, kterou v areálu farmy vybudovali.
Má zatím výkon 460 kW/h  a vyrábí elektřinu pro 750 domácností, asi 50 domů dálkově vytápí a zbytek tepla (v létě) se využívá v sušárně. Na hospodářských budovách farmy jsou umístěny fotovoltaické panely a vyrábí se elektřina (100 kW).*

 

Podrobněji v časopisu Náš chov a týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *