Pro konzervaci pícnin

V poslední části semináře společnosti Bioferm představili její reprezentanti Aurel Miklošík, Zdeněk Štokr a Tomáš Šerý kompletní program konzervace pro letošní rok. Předtím ještě krátce zhodnotili rok 2016 z pohledu výnosů a kvality pícnin.

Aurel Miklošík se ve své prezentaci věnoval například řadě přípravků SilaFor, která obsahuje kyselinu mravenčí. Ta je podle jeho slov nejúčinnější ze všech konzervačních přípravků pro objemná krmiva. „Okamžitě okyseluje hmotu, inhibuje klostridie, listérie, kvasinky, plísně, E. coli, účinně potlačuje prodýchávání cukrů na počátku silážního procesu a také potlačuje rozklad bílkovin a uvolněných aminokyselin, čímž snižuje množství amoniaku a biogenních aminů. V letošní sezóně došlo ke změně koncentrací některých účinných látek přípravků tak, aby byly ještě účinnější,“ konstatoval Miklošík.

 

Řada AdiSil patří mezi biologické konzervační přípravky. V nabídce je například AdiSil Lac nebo AdiSil M-100 Stabil pro konzervaci kukuřice a glycidových krmiv, AdiSil Plus, inokulant s rychlým nástupem fermentace široké škály cukrů pro široké rozpětí sušiny, AdiSil Mix pro konzervaci travních, kukuřičných a glycidových siláží s vyšší sušinou nebo AdiSil Gas pro hmotu využívanou v bioplynových stanicích.*

 

Více si přečtete v týdeníku Zemědělec

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *