Pro snadnější příjem krmiva

V polovině dubna se v nizozemském městě Maassluis konala akce s názvem Lely Future Farm Days 2018, během níž oslavila společnost Lely své sedmdesátileté působení na trhu se zemědělskou technikou a technologiemi. V posledním čtvrtstoletí se firma soustředila na vývoj a inovace robotických technologií, a tak asi nikoho nepřekvapilo, že dvě novinky z jejich dílny patří mezi ně.

Druhou novinkou společnosti Lely je inovovaný přihrnovač krmiva Juno třetí generace. Společnost Lely má již desetileté zkušenosti s automatickým přihrnováním. Podle Alexandera van der Lely je kráva ústředním bodem jejich podnikání, vše se točí kolem ní. „Tak i nový přihrnovač je pro krávy lepší, je výkonnější, adaptabilní pro různé stáje a tišší. Zároveň je lepší i pro chovatele, je energeticky úspornější, s možností provozu ve více stájích na jedné farmě. Jeho pozitivní vliv na zdraví zvířat, reprodukci a užitkovost přináší farmáři finanční efekt,“ uvedl ředitel společnosti a dodal, že je díky pravidelnému přihrnování prokázáno nejenom zvýšení frekvence návštěv u žlabu, ale také navýšení počtu návštěv dojicího robota.

Nový Juno má podobu sukně, což mu umožňuje překonání nižších překážek a zároveň eliminuje možnost znečištění krmiva. Při jízdě z jedné stáje do druhé může Juno automaticky otevřít a zavřít elektrické dveře pomocí připojení Bluetooth. Připojení Bluetooth lze také použít k ovládání zařízení na smartphonu s intuitivním operačním systémem Lely Control Plus. Farmář může snadno vytvořit a upravit trasu a jednoduše řídit Juno prstem na obrazovce. V rámci cesty na jednu krmnou chodbu je možné zadat více možností, například pro různé skupiny zvířat.
Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *