Program pro řízení mléčné farmy

Kulturní dům ve Větrném Jeníkově hostil 22. února seminář s názvem Moderní systém evidence a využití dat při řízení stáda dojnic a zemědělského podniku. Seminář uspořádaly společnosti Farmtec, Agrosoft a Mikrop Čebín. Tyto společnosti se společně podílejí na vývoji a propagaci programu pro řízení dojírny, stáda a faremního managementu Farmsoft. Proto se celý seminář zaobíral tématy kolem využití tohoto programu a možných návrhů na jeho vylepšení či doplnění.

Jako první vystoupil Bohumil Belada, generální ředitel Farmtecu a zároveň viceprezident Agrární komory. Vyjádřil své uspokojení nad tím, že cena mléka začala stoupat a seznámil posluchače s možnostmi dotačních programů pro nadcházející období s tím, že „bude těžké udržet dotační obálku pro zemědělce a také pro Českou republiku.“

Ředitel Českomoravské společnosti chovatelů Josef Kučera poukázal na to, jak je možné využít faremních záznamů pro výpočty plemenných hodnot zdraví. Spolu s ing. Zdeňkem Schaffelhoferem ml. ze Svazu chovatelů holštýnského skotu zkonstatovali, že je škoda si nechat data doma, ale posílat je ke zpracování do ČMSCH, a. s. – je potřeba je využít pro zlepšení populace tuzemského dojeného skotu.

Za vývojáře ze společnosti Agrosoft Tábor vystoupil Luboš Smutný. Ten ozřejmil vlastinická práva k programu Farmsoft a možnosti jeho využívání. Ujistil, že se jeho vývoj ubírá správným směrem a dále naznačil, jaké jsou možnosti rozšíření totoho softwaru.

Více ze semináře přinese Náš chov v čísle 4.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *