Ring plný dvojitého osvalení

Součástí brněnských přehlídek byl také šampionát plemene belgické modrobílé. Toto plemeno, jak již název napovídá, pochází z Belgie. Jeho historie se datuje do 19. století, ale selekce na výrazné osvalení započala až v šedesátých letech minulého století. Výsledkem šlechtitelské práce je plemeno s genem pro dvojité osvalení. Populace v Belgii čítá zhruba 1,5 milionu zvířat. Do Brna jej přijel hodnotit belgický chovatel Pieter Gillis.

Toto plemeno soutěžilo v pěti kategoriích: telata do šesti měsíců, telata ve věku 7 až 11 měsíců, jalovice ve věku 12 až 24 měsíců, jalovice ve věku 25 až 36 měsíců a mladé krávy na prvním a druhém teleti.

Zcela zvlášť se představili dva plemenní býci. Boleslav z Dubnice ET (ZBM-384) chovatele a majitele MVDr. Ing. Anton Herman, Varnsdorf se narodil 8. listopadu 2015 po otci Adajio de Bray ZBM-273.

Arsen MOF ET chovatele a majitele Montážně obchodní firma s. r. o., Bučický Mlýn se narodil 2. listopadu 2014 po otci ZBM-309 a je znám pod státním registrem ZBM-362.

Před finálovým rozhodnutím pochválil sudí všechna předvedená zvířata. Na vítězi Boleslavu z Dubnice ocenil především jeho osvalení a korektní končetiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *