Šampiónkou charolais je Norma z Meziboří

V plemeni charolais v Brně vítězili favorité. Rozhodčí ze společnosti Genes Diffusion Patrick Reversé neměl jednoduché rozhodování v bohaté konkurenci špičkových zvířat.

Kromě excelentní starší krávy Normy z Meziboří rodiny Hatlákových se blýskla také Tamara Měcholupská z chovu Měcholupské zemědělské a. s. Tato mladší kráva se stala národní vítězkou ve své kategorii. V býcích zvítězil AGFA DH z chovu Jiřího Laciny, jehož majitelem je v současnosti František Lédr ze Sopotnice. „Skvělá motorika, je dlouhý a dobře osvalený a je nejkompletnější ze všech býků,“ komentoval rozhodčí.

Když se v závěru shromáždili v předvadišti vítězové jednotlivých kategorií, Patrick Reversé nemohl volit jinak než krávu narozenou v březnu 2005, která se předváděla se sedmým teletem, jež bylo skvěle osvaleno. Norma z Meziboří chovatele Vlastimila Hatláka se stala šampiónkou plemene charolais pro rok 2015. Kráva bonitéra nadchla svou mimořádnou zádí, délkou a šířkou těla, končetinami, to vše s ohledem ke svému věku a produkci potomků.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *