Šampiónkou je Magdalena

Plemeno belgické modrobílé posuzoval v Brně Pierre Bourdeaud'Huy, chovatel a viceprezident plemenné knihy v Belgii. Mezi telaty samičího pohlaví zvolil za národní vítězku Adrianu MOF ET z chovu Montážně obchodní firma, s. r. o., Bučický Mlýn. „Je perfektně osvalená a má pěknou záď,“ okomentoval ji sudí. Za ní skončily Arabela MOF ET ze stejného chovu a Alma z Ústrašic chovatele Ladislava Zigáčka. V kategorii telat býčků byl podle Pierra nejlepší Adam z Prosíček ET z chovu Jaroslava Veláta, Horní Prosíčka. Za ním se umístili Akord MOF ET z Bučického Mlýna a Akela z Ústrašic. Národním vítězem v kategorii telat vyhlásil rozhodčí jalovičku Adrianu MOF ET. Mezi jalovicemi ve věku 12 až 24 měsíců nejvíce zabodovala Adéla z Prosíček ET před svojí kolegyní Zollou z Prosíček. V kategorii jalovic ve stáří 25 až 36 měsíců bonitéra nejvíce zaujala Magdalena van Krakehoeve chovatele Wiljan van de Kruijs, Ad Weert a majitele Antona Hermana z Varnsdorfu. „Překrásná jalovice s pěknou zádí, plecemi, osvalením,“ uvedl na její adresu Pierre Mallieu. Za ní skončily Jannie 17 van Krakehoeve stejného chovatele i majitele a Spalette van Krakehoeve totožného chovatele a majitele Montážně obchodní firma, Bučický Mlýn.

Mezi býky vybranými v letošním roce zvítězil především díky osvalení zádě i plece Zodiak z Cunkova ET z Farmy Kozák, s. r. o., před Zlobrem z Prosíček ET Jaroslava Veláta.
Šampiónkou se stala starší jalovice Magdalena van Krakehoeve chovatele Wiljan van de Kruijs, Ad Weert a majitele Antona Hermana z Varnsdorfu.*

Více informací si přečtete v Zemědělci, Farmáři a Našem chovu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *