Šampiónkou masného simentála je jalovice

Pozvání k brněnskému hodnocení zvířat plemene masný simentál přijala chovatelka Claudia Pieterová z Německa. Mezi jalovicemi ve věku 12 až 24 měsíců se jí nejvíce zalíbila Závist Agrochyt P chovatele a majitele Agrochyt, s. r. o., Mohelno. Je špičková v typu, většího tělesného rámce, pěkně osvalená, má pevnou hřbetní linii a velmi dobrou chodivost,“ popsala ji bonitérka. Na druhou příčku dosadila Arina z Nové Vody P chovatele a majitele Manfreda Reinolda, Stará Červená Voda. Třetí skončila Zorinka z Malešic P z chovu Andrey Samohejlové.

V kategorii starších býků získal titul národního šampióna Tullius Šumavský V chovatele Statek Kašperské Hory, s. r. o., a majitele Jana Zatloukala, Velké Dvorce. „Je to zde na výstavišti býk s největší hmotností, váží bezmála 1500 kilogramů,“ uvedla Claudia Pieterová a dodala, že přesto má kvalitní končetiny a špičkové osvalení, především kýty.
Pomyslné stříbro v královské kategorii bral Uragán Agrochyt P z Mohelna a třetí skončil Robbie PP chovatele Scheuermann u. Schlech GbR, Homberg a majitele Bernard Lainka, Farma Zdoňov.
Titul šampióna plemene si pak podle bonitérky zasloužila jalovice Závist Agrochyt P z Mohelna.*

Více informací si přečtete v Zemědělci, Farmáři a Našem chovu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *