Soutěž o nejlepší mléčnou farmu roku posedmé

Po roční přestávce byl prvního dubna ukončen sedmý ročník soutěže o titul Mléčná farma roku. Nebude trvat dlouho a budeme znát letošní vítěze. Farmy byly pro inspekce komise, jejichž výsledky budou dalším bodovaným kritériem, vybrány podle počtu somatických buněk v mléce. Odborná porota potom navštívila deset farem, které se probojovaly do finále.

Sedmý ročník soutěže připravila společnost Zoetis Česká republika, s. r. o., za podpory generálního partnera – společnosti VVS Verměřovice s. r. o., a partnerů soutěže – společností ABS cz s. r. o., Ecolab, Mlecoop – odbytové družstvo a  Zinpro. Projekt podpořil Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i., v Praze-Uhříněvsi a mediálním partnerem byl jako tradičně Profi Press.

Soutěžit mohou chovatelé dojnic s počtem krav základního stáda nad 100 kusů a jsou rozděleni do dvou skupin podle chovaného plemene.

Členy odborné komise byli privátní lékař MVDr. Jiří Davídek, zástupce pořádající firmy MVDr. Libor Borkovec a její předsedkyní Ing. Růžena Seydlová, Ph. D. (Milcom, a. s.).

Na farmách byla sledována a hodnocena další pomocná kritéria, jako je hygiena získávání mléka, zdravotní stav mléčné žlázy a končetin, ale také ustájení dojnic i krav stojících na sucho, welfare zvířat, kvalita a dostupnost krmiva a celkový management farmy.

Na odborném semináři, který se uskuteční 28. dubna ve Větrném Jeníkově, se dozvíme, jak se farmy v tomto ročníku soutěže umístily.*

 

Podrobněji v časopise Náš chov 5/2015 a týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *