Staronový předseda funkci obhájil

Ve středu se ve Skalském dvoře na Vysočině konalo jubilejní 25. řádné členské shromáždění Svazu chovatelů českého strakatého skotu. Kromě jiného mělo na programu také volbu orgánů svazu pro období let 2016 až 2020.

Rada Svazu chovatelů českého strakatého skotu bude v tomto období složena z těchto jmen: za Středočeský kraj Jaroslav Sedláček z VOD Zdislavice, za Jihočeský Ladislav Brůžek ze ZD Opařany, Miroslava Zemanová ze ZD Bělčice a Ing. Vladimír Kropáček z podniku ZVS Nemyšl, spol. s r. o.
V Plzeňském kraji jsou zastoupeny podniky ZAS Koloveč (Ing. Jan Petřík a ZDV Štichovice (František Pešík). Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj reprezentuje Jiří Rulc z akciové společnosti Agrochov Sobotka.
Za Královéhradecký kraj úspěšně kandidovali Ing. František Šitler (ZAS Mžany) a Václav Hryzlík z Nahořanské a. s. Pardubický kraj zastupují Ing. Roman Kysilko z podniku Agronea Polička, a. s., Ing. František Paulus z akciové společnosti Agro Liboměřice a Ing. Josef Mrtka z podniku ZAS Horní Bradlo.
Za kraj Vysočina budou v radě působit Ing. Stanislav Dvořák z DVP, družstvo Pyšel, Ing. Roman Šustáček z akciové společnosti PROAGRO Radešínská Svratka, Marián Bílý z VOD se sídlem v Kámeně, Lubomír Pisk (ZD Kouty) a Ing. Roman Sadílek ze ZD Nová Ves-Víska.
Jihomoravský kraj bude zastupovat Ing. Stanislav Studený z akciové společnosti GenAgro Říčany, Olomoucký Ing. Josef Cetkovský z HD Určice, družstvo, a Zlínský a Moravskoslezský František Nesvadba z podniku ZD Dřevohostice.
Předsedou rady svazu se na další období stal opět Ing, Roman Šustáček (PROAGRO Radešínská Svratka), posty místopředsedů obsadili Ing. František Paulus z Agro Liboměřice a Marián Bílý z VOD se sídlem v Kámeně.

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *