Strakatý svaz oslavil 25. narozeniny spolu s ministrem

Sám ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka přijel pogratulovat Svazu chovatelů českého strakatého skotu k 25. výročí od založení. Kromě toho se v Radešínské Svratce konala přehlídka potomstva – dcer býků českého strakatého skotu, předávaly se výroční ceny a všichni se bavili při muzice do pozdních večerních hodin.

Dne 3. června mohli přítomní návštěvníci v Radešínské Svratce zhlédnout komentovanou přehlídku vybraných dcer špičkových býků – HG-275 Excel, RAD-398 Ibalgin, HEL-070 Heron, UF-171 Joska, MOR-219 Jem, MOR-216  Jimbeam, MOR-184 Hurican a dalších. Ačkoli to není běžné, představily se také některé matky býků.

Chovatelé českého strakatého skotu i zahraniční gratulanti k výročí svazu se měli na co dívat, vybrané chovy obdržely od svazu česná uznání za chovatelské úspěchy.

Sám ministr Marian Jurečka spolu s předsedou svazu Romanem Šustáčkem předávali pamětní rohy pro významné osobnosti a subjekty dlouhodobě se podílející na rozvoji svazu a plemene čestr.

Spisovatelka z blízké obce Zdeňka Šiborová pokřtila za aktivní účasti ministra knížku pro děti O kravičce Bertě. Červenostrakatou krávu Bertu a její dceru si mohli všichni návštěvníci prohlédnout v předvadišti také naživo. Konala se také autogramiáda této knížky.

Druhou knihu zkropil šampaňským rektor Mendelovy univerzity v Brně prof. Ladislav Havel autorovi Doc. Jiřímu Skládankouvi  Jmenuje se jednoduše a příznačně: Chov strakatého skotu. Pak už všichni pili a hodovali. Kapela Doubravěnka přijala také nového tubistu… mrkněte na video, kdože to hraje na tubu?*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *