V Běstovicích se bude vyrábět 200 tis. tun krmných směsí ročně

Společnost De Heus slavnostně za přítomnosti asi šesti stovek lidí otevřela 5. června novou výrobnu krmných směsí v Běstovicích u Chocně. Zcela nová část výrobny s možností vyrábět 200 tis. tun krmných směsí byla postavena během necelého roku za 180 milionů Kč.

V Běstovicích už prošla výrobna měsíčním provozem, ale na slavnostní přestřižení pásky přijel sám majitel Koen de Heus. Spolu s ním byli pozvání zahraniční i tuzemští zákazníci.

Na realizaci projektu se podílelo několik tuzemských i zahraničních firem. Ocel byla vyrobena v Belgii, na stavbě se podílela společnost Agrostav a polský Intermont. Hlavní technologie je značky Van Aarsen a další.

„Pro mne jsou na prvním místě dva důvody pro realizaci tohoto projektu – je to kvalita a technické výsledky. Díky mateřské společnosti máme přístup k know-how a informacím.

Při realizaci byla použita nejlepší dostupná technologie – podařilo se sestavit funkční celek – nástroj, kterým dokážeme know-how od mateřské firmy uplatnit a následně promítnou i do českých chovů,“ sdělil při slavnostním otevření ředitel tuzemské firmy De Heus Ing. Pavel Musil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *